İnci Beyazı 2015 Otomatik Nissan Micra

By | 21 Eylül 2016

Alışveriş dünyasında çılgınlığa bir son verip yemeyip içmeyip  hayalimdeki şirin arabayı alabildim sonunda. Ve bunu en önce sitemde paylaşmak yerine Ankara’nın asfaltlarıyla paylaştım. Sıfır arabanın keyfi başka oluyormuş. Hele bu hayalimdeki araba 2015 Nissan Micraysa…

O benim şirinim. Şimdi anlıyorum arabasına aşık olanların halini zira bende arabama aşığım.

Ben de özellikleri ile henüz tanışıyorum. Önceki micra modeliyle arasında epey farklar var şimdi farkları sıralayalım. Hep birlikte Micra karakterini tanıyalım biraz. 🙂

otomatik-nissan-micraYeni Nissan Micra’da yer alan önemli özelliklerden biri üzerinde şekli yer alan yeni ön ızgara. Değişim sadece ön ızgara ile sınırlı kalmayıp, kaput, ön farlar ve ön tamponlar da yeni bir tasarıma sahip. Ön sis lambalarının da krom çerçeveler içinde yer alması, fark yaratıyor. Dış tasarımda yapılan tüm bu değişiklikler, Yeni Nissan Micra’yı daha güçlü, daha kararlı ve dinamik gösteriyor.

Yeni Nissan Micra’nın bir diğer önemli özellikliği ise üst versiyonda yer alan Nissan Connect Navigasyon ve Multimedya sistemi. 5,8 inç’lik yeni ekrana sahip bu sistem, kromajlı düğmelerle kumanda ediliyor.

Dünyanın en verimli petrol motorlarını üreten Nissan, Yeni Nissan Micra’nın en üst versiyonunda 3 silindirli 1.2 litrelik direkt enjeksiyonlu, benzinli ve “supercharge”lı DIG-S motoru kullanıyor. sınıfının en üst teknolojisine sahip olan motor, 98 PS’lik sıradışı bir performans yaratıyor ve bir dizeli ekonomisi sağlıyor (100 km’de 4,4 lt.). Ayrıca 99 gr/km’lik düşük emisyon değeriyle doğayı da düşünen DIG-S motorlarda yer alan otomatik stop/start teknolojisi yakıt ekonomisini yüzde 4 oranında geliştiriyor.

Yeni Nissan Micra’nın STREET versiyonunun standart donanımları arasında; merkezi kilit, elektrikli ön camlar, elektrikli direksiyon simidi, 14 inç çelik jantlar, Cruise Control, sürücü, yolcu, yan ve perde hava yastıkları ile ABS ve ESP yer alıyor.

MATCH versiyonu ile birlikte Otomatik klima, Ön sis farları, 15 inç çelik jantlar, otomatik yanan farlar ve yağmur sensörlü silecekler sunuluyor.

En üst versiyon olan DIG-S DESIRE’da ise Nissan Connect Multimedya Sistemi, Akıllı anahtar, Start Stop Düğmesi, Otomatik katlanan ısıtmalı yan aynalar, Park Asistanı, Park sensörleri, Cam Tavan ve Süet görünümlü koltuk kaplamaları bulunuyor.

Nissan Micra, 30 yıldır 6 milyon adetten fazla satış rakamıyla küçük otomobil sınıfında akıllarda ve kalplerde yaşamaya Yeni Micra ile devam edecek.

O zaman hayırlı olsun diyelim değil mi? 🙂

One thought on “İnci Beyazı 2015 Otomatik Nissan Micra

  1. Lale

    Kapı içindeki boya kaplı alanlar çok kötü çiziliyor. Ne kadar dikkat edikse de kaçınılmaz son. Bu açıdan hayal kırıklığı benim için.

    Reply

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir