2017 Resmi Tatil Günleri

By | 27 Aralık 2016

2017 yılına sayılı günler kala vatandaşlar yeni yılda kutlanacak bayramların ve resmi tatillerin hangi günlere denk geleceğini merak etmeye başladı. Peki 2017 resmi tatiller hangi günlere denk gelecek?

Tur şirketlerinin kampanyalarını hazırlayacağı ve tatilcilerin erken rezervasyon indiriminden yararlanacağı resmi tatiller açıklandı. Ramazan Bayramı ve Kurban Bayramı’nın her yıl farklı tarihlere denk gelmesi nedeniyle erken rezervasyon yaptıramayan vatandaşlar tatil günlerinin belli olmasının ardından tur şirketleri ile görüşmelere başladı.

Öğrencileri, çalışanları ve devlet kurumlarını yakından ilgilendiren resmi tatil günlerinin süreleri hakkında kesin karar ise 2017 yılında verilecek. Bayram tatillerinin ikisinin de bir bölümünün hafta sonuna denk gelmesi nedeniyle 2017 yılındaki resmi tatiller içerisinde 9 günlük tatilin yapılması beklenmiyor.

2017-resmi-tatil-gunleri2017’nin ilk tatili çalışanları ve öğrencileri etkilemeyecek

Ertesi günü resmi tatil olarak kabul edilen yılbaşının 31 Aralık Cumartesi gününe denk gelmesi nedeniyle normal şartlarda tatil olan 1 Ocak Pazar gününde herhangi bir değişiklik yaşanmayacak.

23 Nisan’da da tatil yok

Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı olarak kutlanan ve resmi tatil günleri içerisinde yer alan 23 Nisan’ın da Pazar gününe denk gelmesi nedeniyle programlarda herhangi bir değişiklik yaşanmayacak.

1 Mayıs 2017’nin ilk tatili

2017 yılının iş ve okul hayatını etkileyen ilk tatili 1 Mayıs’ta gerçekleşecek. Emek ve Dayanışma Günü günü olarak kutlanan 1 Mayıs Pazartesi gününe denk geldiği için resmi tatil sayılacak.

19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı da tatil

2017’nin resmi tatilleri içerisinde hafta arasına giren bir diğer tatil günü 19 Mayıs olacak. Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı olarak kutlanan 19 Mayıs Cuma gününe denk gelecek.

Ramazan Bayramı tatili 2 günü etkileyecek

Tatillerin bu yıl hafta sonuna denk gelmesi nedeniyle en uzun tatiller arasında yer alan Ramazan Bayramı tatili 2. ve 3. Günlerinde iş hayatını etkileyecek. Ramazan Bayramı’nın 1. Günü olan 25 Haziran Pazar gününe denk gelirken, 26 ve 27 Haziran Pazartesi ve Salı günleri resmi tatil oalrak kabul edilecek.

15 Temmuz da hafta sonu

Darbe girişiminin ardından alınan kararlar ile resmi tatil ilan edilen 15 Temmuz da bu yıl haftasonuna denk gelecek. 2017’de ilk kez kutlanacak olan 15 Temmuz Cumartesi gününe denk gelecek.

30 Ağustos Zafer Bayramı

Bu yıl yaşanan olaylar nedeniyle daha sade törenlerle kutlanan 30 Ağustos Zafer Bayramı 2017 yılında Çarşamba gününe denk gelecek.

2017’nin en uzun tatili Kurban Bayramı

31 Ağustos Perşembe gününe denk gelen Arife günü nedeniyle 31 Ağustos günü öğleden sonra resmi tatil olacak. Bu günleri takip eden 1 Eylül Cuma, 2 Eylül Cumartesi, 3 Eylül Pazar ve 4 Eylül Pazartesi resmi tatil olarak kabul edilecek.

29 Ekim de Pazar günü

2017 yılının son resmi tatili olan 29 Ekim ise Pazar gününe denk gelmesi nedeniyle kamuyu etkilemeyecek.

2 thoughts on “2017 Resmi Tatil Günleri

  1. Pingback: 2017 Kurbanlık Bayramı | Renkli Gazete

  2. Pingback: 2017 Ramazan Bayramı | Renkli Gazete

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir