28 Ekim Cuma Okullar Tatil mi?

By | 25 Ekim 2016

Cumhuriyetin kuruluşunun 93’üncü yıldönümü ülke genelinde etkinliklerle ve törenlerle kutlanacak. Peki 28 Ekim Cuma günü okullar tatil olacak mı?

Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin (TBMM) 29 Ekim 1923 tarihinde ilan ettiği Cumhuriyet Bayramı, her yıl ülke genelinde kutlanan bir milli bayramdır. Bu sene 29 Ekim Cumartesi gününe denk geldiği için, öğrenciler “28 Ekim Cuma günü okullar tatil olacak mı?” diye araştırmaya başladı. Peki 28 Ekim okullar tatil mi? İşte merak edilenler…

28 EKİM 2016 OKULLAR TATİL Mİ?
Öğrencilerin merak ettiği tatil konusu Ulusal Baram ve Tatiller Hakkında Kanun Yönetmeliğinin 1. maddesinde şu şekilde geçiyor;
28-ekim-tatilmi“1923 yılında Cumhuriyetin ilan edildiği 29 Ekim günü Ulusal Bayramdır. Türkiye’nin içinde ve dışında Devlet adına yalnız bugün tören yapılır. Bayram 28 Ekim günü saat 13.00’ten itibaren başlar ve 29 Ekim günü devam eder.”
Buna göre okulların 28 Ekim Cuma günü yarım gün tatil olması bekleniyor. Fakat Milli Eğitim Bakanlığı’ndan resmi olarak okulların tatil olacağı yönünde bir açıklama gelmedi. MEB’den açıklama yapıldığı an haberimizin içerisine eklenecektir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir