Air Max Bayan Ayakkabı

By | 5 Eylül 2016

air maxSonunda iki sezondur almak isteyip de alamadığım Air Max bayan ayakkabılarıma kavuştum. Yani bir ayakkabının fiyatı hakikaten hiç mi düşmez.  Hala istediğim indirim seviyesine ulaşmış değil ancak dayanamadım aldım.

Şu an 800 TL. ve üzeri olup en az olan fiyat 350 TL’de. Ama almaya değer mi değer gerçekten çok rahat. Tabii ki daha uygun fiyatlara da var ancak.

Air Max taklidi genelde ki zaten bu model ve isim sadece Nike markasının çıkardığı bir ürün başka markalarda air max ismi yok. Sonraki on yıl güzellik ve atletik normların yeniden yazıldığı bir dönem oldu. Kendilerini kanıtlamış öncüllerini aşmak hiç de kolay bir iş değildi, ancak Nike Air Max 90 koşu pistlerinde ve sokakta en çok kullanılan Nike Air Max modeli olmaya başardı. Nike Air Max 90, cesur vurgulara sahip renkleriyle şehir modasında ve ayakkabı tasarımında yükselen yeni trendlere ön ayak olurken; kendini ifade edebilme, kendini tanıma ve bireysel gelişim gibi değerlerin yükseldiği, değişmekte olan dünyamızda hemen kabul gördü.1995 yılında Nike Air Max efsanesi en önemli dirilişi yaşadı, ancak taban desteğini en üst düzeye çıkarma hedefine henüz ulaşılmamıştı. Müzikte, modada ve sporda aşırılığın hakim olduğu bu dönemde, abartıya duyulan ilgi Nike Air Max 95’in başarıdan başarıya koşacağı ortamın temellerini atmıştı. Nike Air Max 95’i takip eden ürün dalgası olağandışı renkler ve şeffaflığa yapılan vurgularla birlikte geldi. Bu bir rastlantı mıydı yoksa kelebek etkisi miydi?

Bir Cevap Yazın