Bordum Masalı

By | 28 Ağustos 2016

Ubdrmzun zamandır hayalini kurduğum çalışma odamı düzenlerken, iki üç yıldır gitmediğim ve çok özlediğim Bodrum mavisine boğdum. Hatta öyle ki, son zamanlarda hiç dizi izlemememe rağmen yeni çıkan Bodrum Masalı dizisine karşı içimde izleme isteği belirdi. Hakikaten beni usul usul Bodrum’a doğru çekti bu dizi.

Tabii insan biraz senaryo dünyasının içinde olunca bir müddet sonra dizi, özlem ve  Bodrum falan  yerini hemen eleştiriye bırakıyor. Mesela ben; Şevval Sam’ın neden bu kadar kötü bir yüzle karşımıza çıktığını merak ediyorum. Muhtemelen bu dizide eski bir aşk hikayesinin kahramanı olarak çıkacak karşımıza. Yani esas kadını oynayacak.

Peki neden böyle tontiş  suratlı bir tipleme yaptılar ki bu kadını. Ya da Şevval Sam neden, nasıl kilo aldı böyle? Ya  da bu kadın yüzünü şişirdiyse şayet neden bu kadar estetikten uzak bir yüz olmayı seçti. Bence çok yanlış bir görüntü şayet mümkünse hemen değiştirmeli ve normale dönmeli. Çünkü dikkat edin bazı filmlerde esas kız, esas oğlan kendisine aşık olsun diye güzelleşmeye karar verip bir evrimden geçmeden önceki  hali Şevval Sam’ın şu anki haliyle aynı.

bdrBu durumda ya dizinin ya da Şevval Sam’ın en kısa zamanda bir değişikliğe gitmesi gerektiğini düşünüyorum. En azından Faryalı karakterini canlandıran Timuçin Esen’e daha yakışır bir görsellikle gelse karşımıza çok daha mantıklı ve güzel olacağı kanaatindeyim.

Ama dizide en çok hoşuma giden sahne, Serhan Onat’ın oynadığı Uzay karakterine Uzay boşluğu diye hitap edilmesi… Tam anlamıyla bittim.

Sahi ben Bodrumu özlemiştim değil mi? Gümüşlük, Dereköy, Turgut Reis, Bodrum Tatil Evleri.

Hasılı, oğluşun deyimiyle Havuzlu evvvvvv…

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir