Çocuklar İçin Piyano

By | 14 Ocak 2017

Çocuklar kaç yaşında olursa olsun, onlara yol göstermek, önlerini açmak gerek. Elden geldiğince yeteneklerinin ortaya çıkmasını sağlayacak ortamlar hazırlamak gerekli.

Müzikle uğraşmak veya bir enstrüman kullanabilmek çocukların gelişimi adına belki en önemli konulardan birisi. Tabii, sabah akşam, gece gündüz otursun telefonunda müzik dinlemekle olmayacak bu. Müzik türleriyle akademik şekilde ilgilenebilecek, hangi müziğin hangi enstrümanlarla olabileceği, notaların dünyası, enstrümanların özellikleri gibi, biraz daha teknik konulara çekebilmek önemli çocukları.

Müziğin enteresan tarafı ise, bu gelişimin öğrencideki akademik başarıyı da olumlu yönde etkilemesi. Müzikle matematik içiçe geçmiş iki ayrı bilim dalıdır diye söyler ve bilir herkes. Diyeceksiniz ki, müzik, enstrümanlar, kurslar… bunlar için ciddi bir bütçe ayırmak gerek. Bu zamanda oldukça lüks kaçıyor bu harcamalar. Nispeten doğru. Burada devreye, belediyeler giriyor. Neyse ki, günümüzde bazı belediyeler, belediyeciliği sadece asfalt döken bir inşaat şirketi olmadıkların anlayıp bu tarz kültürel konulara da eğilmiş durumdalar. Bunun yanında sosyal sorumluluk projeleri yürüten bazı dernekler vasıtasıyla da bu tür ücretsiz müzik-sanat kurslarına çocuklarınızı gönderebilirsiniz.

Aşağıda küçük bir çocuktan minik bir çocuklar için piyano dersi dinleyebilirsiniz.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir