Dask Sigortası Hesaplama

By | 28 Kasım 2016

Zorunlu Deprem Sigortası, yani kısa adıyla DASK Sigortası, 99 depreminden sonra zorunlu hale geldi. Konut sahipleri bu sigortayla evlerini depremlere karşı koruma alıyorlar.

Devlet dask sigortasının yaygınlaşması için öncelikli olarak elektrik ve su aboneliği gibi işlemlerde bu sigortayı zorunlu hale getirdi. Bunlara konut satışlarını yani tapu işlemlerini de ekledi. Ancak tüm bu zorunluluklara rağmen deprem sigortası bilinci toplumumuzda yaygınlaşmadı hala.

dask-sigortasiHalbu ki, dask sigortası diğer sigorta ürünlerine göre oldukça ekonomik. Bu ekonomikliği yanında olası bir deprem felaketinde yaptığı hasar ödemesiyle hayatınıza kaldığınız yerden devam etmeyi sağlıyor.
Örneğin Ankara’da 100 metrekare bir ev için zorunlu deprem sigortası primi 51.25 TL. Bunun karşılığında ise 75.000 TL lik teminata sahip oluyorsunuz. Yani Türkçesi; 51 TL ödüyorsunuz, depremde eviniz yıkıldığında 75.000 TL alıyorsunuz. (Tabi, poliçedeki muafiyet ayrıntılarını da gözardı etmemek gerek.

İnternetten zorunlu deprem sigortası yaptırmak ya da, dask sigortası hesaplaması yaptırmak için http://www.sigortam.biz/dask-sorgulama-2016.html adresini kullanabilirsiniz. Sayfadaki forma bilgileriniz girdiğinizde sistem konutunuza ait deprem sigortası primini hesaplıyor. Aynı zamanda ilgili acenteye online formu doldurarak ulaşabiliyorsunuz.

Bir Cevap Yazın