Drone Sigortası Yapan Şirketler

By | 13 Ekim 2017

Drone’lar hayatımıza gireli epey bir zaman oldu. Önceleri oldukça pahalı ve hobi amaçlı kullanılan bu araçlar, şimdilerde epey bir markanın sayısız modeliyle birlikte daha bir erişilebilir hale geldi. Oyuncak niyetine piyasada satılanlar olduğu gibi, sinema sektöründe kamu kurumlarında veya akla gelebilecek birçok alanda ticari veya sosyal projelerde işe yarar bir ürün oldu.

dronesigortasicom

Bu kadar yaygınlaşması drone’lar için farklı ihtiyaçları da ortaya çıkardı.

Bunların başında cihazların başına gelecek kazalarla ilgili drone kasko sigortası ve başkalarına verebilecekleri farklı tipte zararlarla ilgili, sorumluluk sigortası.

Drone Sigortası, tahmin ettiğiniz gibi, cihazınızın başına gelebilecek problemleri verilen teminatlar çerçevesinde karşılayan bir sigorta ürünü. Burada en büyük tehlike cihazın istenmeyen bir şekilde yere düşmesi, çarpması… En sık karşılaşılan sorun da bu zaten. Çarpmaların çoğunda cihaz büyük bir zarar görüyor.

Sigorta sektöründe drone mali sorumluluk sigortası ve drone kasko sigortası konusunda taşlar yerine oturmuş değil. Drone mali sorumluluk sigortası poliçesini hazırlayan bazı şirketler var ancak, drone kasko sigortası konusunda henüz bir icraat yok.

www.dronesigortasi.com adresinden konuyla ilgili ayrıntıları takip edebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir