Google Allo APK Çarşamba Günü Play Store’da

By | 19 Eylül 2016

Google’ın WhatsApp’a rakip olacak uygulaması Google Allo‘nun 21 Eylül’de çıkması bekleniyor.

Mayıs ayında düzenlenen I/O konferansında müjdesi verilen akıllı mesajlaşma uygulaması kullanıcıların kimliğini telefon numaralarıyla belirliyor.

Google’ın daha önce yaz sonunda çıkacak dediği Allo‘nun 21 Eylül’de çıkacağı iddiası Evan Blass’tan geldi.

Allo’da uçtan uça şifreleme, geçici özel mesaj, çıkartma ve metin düzenleme seçeneklerinin bulunması bekleniyor.
WhatsApp gibi tutmuş bir uygulamanın karşısında Google’ın en çok güvendiği şey ise Allo’nun yapay zekası olacak.

google-allo-logoOtomatik öğrenme refleksine sahip olacak Allo, kullanıcılar için mesajlara verilecek tepkileri öğrenerek önerilerde bulunacak.

Örneğin size gönderilen bebek fotoğrafı için ‘Çok sevimli’ yanıtını önerecek olan uygulamanın birçok fotoğrafı tanıyabileceği belirtiliyor.


Kullanım kolaylığı

Google Allo Google Asistant ile birlikte çalışarak kullanım kolaylığı sağlamayı amaçlıyor. Whatsapp ise kullanım açısından standart özellikleri sunarak herhangi bir yardımcı bulundurmuyor.
Akıllı cevap özelliği
Google Allo merakla beklenen “Akıllı Cevaplama” adlı bir özellikle birlikte geliyor, uygulama zamanla mesajlaşma sırasında kullanılan kelimeleri hafızasında tutarak kullanıcıya cevaplama kolaylığı sağlamayı amaçlıyor. Whatsapp’da ise böyle bir özellik bulunmuyor.
Metinsel farklar
Google Allo farklı boyutlarda metinler göndermeyi desteklerken, metinsel anlamı arttırıcı boyutlar kullanmaya izin veriyor. Whatsapp’da henüz böyle bir özellik bulunmuyor.
Çizimler
Google Allo kullanıcılara resim çizme, görseller üzerinde oynama imkanı sunuyor, Whatsapp’da henüz böyle bir özellik yok.
Kullanıcı yoğunluğu
Whatsapp tüm dünyada herkese yayılmışken Google Allo’nun henüz piyasaya çıkmaması ne kadar yayılacağı noktasında meraklandırıyor. Whatsapp kadar yaygın bir uygulama karşısında Google Allo’nun getirdiği yeniliklerin ne kadar etkili olacağı merak konusu olmuş durumda.

One thought on “Google Allo APK Çarşamba Günü Play Store’da

  1. Allo masıl

    Allo yükleyen kullanan arkadaşlar. Yorumlarınızı görelim

    Reply

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir