Heissman Süpürge ve Buharlı Temizleyici

By | 13 Kasım 2016

Kardeşimin Teknosa’dan aldığı Fakir marka elektrikli süpürgesi birkaç ayda bozulunca tamiri için yetkili servisine gönderdi. Tamiratı beklerken geçen sürede ev toz toprak içinde kalamayacağına göre, acilen bir çözüm bulmak gerekiyordu. Birkaç ay önce aldığım küçük Blue House marka küçük pratik elektrikli süpürgeyi ona vermeye karar verdim. Karar vermekle süpürgenin taşınması bir oldu. Zaman geçtikçe geçti… Fakir marka elektrikli süpürge tamirattan dönmediği gibi, Blue House süpürge de gittiği evi benimsedi.

Tam da şartlar oluşmuşken, hazır küçük Blue House süpürgem artık yokken, bu bahaneyle buharlı süpürge/temizleyici almalıyım diye karar verdim. E buharlı temizleyici alınca yine de küçük çaplı bir süpürge gerekiyordu çünkü, asıl elektrikli süpürge su hazneli Arnica Bora 4000‘di. En küçük bir tozda, temizlikte onu yerinden çıkarıp, temizlik epey zahmetli. Dahası asıl zahmetli kısmı su haznesinin temizliği.

heissman-buharli-supurge

Bir buharlı süpürge, bir tane de küçük bir elektrikli süpürge almayı kafama koymuşken, yanlarında birde Arnica Bora 4000’i düşününce, evin biraz beyaz eşya mağazasına döneceği gibi bir korkuya kapıldım. Peki çözüm neydi?

 

Bu küçük maharetli süpürgelerin ikisi bir arada olanları da vardır dedim ve araştırmaya koyuldum. Araştırmalarım sonucu Heissman Süpürge Fonksiyonlu Buharlı Temizleyici‘yi buldum. 160 TL civarı fiyatı olan bu buharlı süpürge ile, hem süpürme işini, hem de buharlı temizlik işini tek bir makineyle yapabilecektim. Harıl harıl süpürge hakkında yorumlar aradım, ancak 1-2 video dışında birşey bulamadım. Süpürgeyle ilgili video ise, markanın kendi tanıtım videosuydu.

“Riski alıyorum” dedim ve siparişi verdim. Gold Bilgisayar web sitesinden süpürgenin siparişini verdim ki, o anda yanında bir de ayak ısıtıcının hediye verildiğini gördüm. Eh ilkbahar gelmişti ancak, dönüp dolaşıp tekrar kışa gelecektik.

3 gün sonra süpürge geldi. Kutusundan özenle çıkarıp ilk denememi yaptım ki… Sonuç:Hayal kırıklığı. 🙁

Sonra sonra alışmaya başladım. Aslında maharetli bir süpürge. Ancak eski Blue House süpürgenin küçüklüğüne, pratikliğine alıştığım için Heissman süpürge biraz hantal gelmişti bana. Hele halıları süpürmek tam bir eziyet gibi. Tabii, kullandıkça biraz daha pratik hale geliyor.

Şimdilik, su haznesinden neden sızdığını anlamadığım arada damlayan sular dışında sorun yok. Süpürme özelliği Blue House’a göre çok daha iyi. E buharlı temizleyici özelliği de vileda/paspas derdinden kurtarıyor beni. Daha ne olsun…

 

Sizlerin Heissman Buharlı Süpürge veya diğer ürünlerle ilgili tecrübelerinizi merak ediyorum.

2 thoughts on “Heissman Süpürge ve Buharlı Temizleyici

 1. buharlı süpürge

  Merhaba.
  Buharlı süpürgeleri ben de merak ediyorum. Gerçekten işe yarıyorlar mı. Almaya değer mi?

  Reply
 2. heissman buharlı

  Toz haznesinden tozlar dışarı çıkıyor maalesef. 3-4 kullanımda fırçası dönmemeye başladı. fırçası temizledim ancak hala aynı. Fırçayı döndüren mekanizma mı tıkanmıştır acaba?
  Bir süpürgenin dönen parçaları böyle tozdan tıkanıyorsa bu süpürge daha ne işe yarar.

  Reply

Bir Cevap Yazın