Hobi Bahçesinde Prefabrik Konteyner Ev Fiyatları

By | 6 Ekim 2016

Aşağı yukarı herkeste, bir kaç metrekare bağ bahçe alıp, bir kısmına ağaçlar, bir kısmına da sebze vs. dikip hafta sonu şöyle bir hava alıp kafa dinleme hayali ve hedefi vardır.

Sık kullanılan adıyla hobi bahçesi yani. Hobi bahçeleri son yıllarda epey revaçta. Küçüğünden büyüğüne, şehre yakı olandan dağ başında olanına kadar her çeşidi var. Altyapısı olmayan şehirden uzak bir yerde bir hobi bahçesi oluşturmayı düşünüyorsanız işiniz zor demektir.

En başta gidip gelmesi dert. Dikilen fidanlar sebzeler ara ara sulanmalı su bulmak sorun. Elektrik zaten yoktur. Taşıma suyla değirmen çevirmeye çalışacaksınız.

Konuyu dağıtmadan ev konusuna gelelim. 1 saat yol gidip, ağaçlarla sebzelerle uğraştıktan sonra insanın iyi bir dinlenmesi lazım. Hele ki, 1-2 çocukla birlikte ailece gittiyseniz 2 göz bir kulübe şart.

prefabrik-ev-fiyatlariHobi bahçelerinde genelde prefabrik konteyner evler kullanışlı oluyor. Bu tip evlerin mutfağı, lavabosu, wc’si ve hatta temel mobilyaları da beraberinde zaten hazır olarak temin edilebiliniyor. Yani anahtar teslim prefabrik ev oluyorlar. Bu tip evlerin fiyatları 2+1 şeklindeki 60 m2 için 20 bin liradan başlıyor. Tabi bu en basit olan bir modeldir. Ekstralar talep edildikçe fiyatlar da yükselecektir.

Konteyner ev alırken veya yaptırırken tabii ki en önemli konu malzemenin kalitesi. Herhangi bir firmayla görüştüğünüzde kesinlikle sadece fiyat odaklı karar ermeyin. Her firmadan verdiği fiyatın yanında hangi marka ve model malzemeyi kullanacağını net bir şekilde öğrenin. Garanti durumu, anahtar teslimine neyin dahil olduğu, kenar düzenlemelerinin olup olmadığı gibi konuları netleştirin.

İyice ince eleyip sık dokuyun ki, sonra büyük bir pişmanlıkla kullanışsız ve kalitesiz bir evle hobi bahçesi keyfinizi bozmayasınız.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir