Jacquline ve Silver Polo Çanta Aldım Pişman Değilim

By | 30 Ağustos 2016

 

silver-polo-canta-300x225İşletme okumam sebebiyle iktisat dersinde ilk öğrendiğim şeydi, ihtiyaçların sınırsız olduğu. Yaşarken böyle olduğunu biliyordum elbette ancak,  bir sözcükle ifade edilmiş olması, sanki bana ilk defa öğreniyormuşum hissi vermişti.

Evet bu sınırsızlık içinde maddi olanaklarıyla bunu sınırlayan binlerce hatta milyonlarca insanlardan biriyim bende. Tabii ki sınırlar içinde de olsa alıyoruz, ihtiyaçlarımızı karşılıyoruz. Bazen zarar ediyoruz,bazen çok iyi fiyata aldık deriz.
Her alışverişten sonra kendimizi teselli etme yoluna gideriz. “Çok uygundu canım ya, 3 parça yüz milyon” falan deriz. Başkası aldığında da yine kendimizi teselli ederiz, biz almadık ya, “ama çok pahalı canım zarar etmişsin ne gerek var. Daha uyguna daha iyisini alırıdım ben” gibi yorumlardan hiç geri kalmayız.

Jacquline ve Silver Polo Çanta

 

jacquline-polo-cantaNeyse biz hem tüketiriz, hem de en iyi tüketim yorumlarını yaparız. Derken bu ara tüketmeyi çok eleştirip, iktisat yapmaya karar verdiğim günler yaşıyorum sanıyordum. Gördüğüm ilk albenili çantada bu kararımı uygulamayı beceremeyen  binlerce insandan biri oldum. Bayan olmanın getirdiği bir durumdan, biraz da çanta ve ayakkabı zaafımdan dolayı bir çantaya daha yenik düşmeyi başardım. Marka takıntım yok, ama, iyi uzun süre sağlam kullanacağım güzel bir çantaya da ihtiyaç duydum.  Markası burada önem arzetti. Ve aldım çanta güzel, biraz pahalı bulanlar da oldu, uygun almışsın diyenler de. Ama ben çok iyi aldım canıımm. İndirim vardı biri Jacquline, diğeri Silver Polo olmak üzere çok uygun, hatta kelepire iki çanta aldım. Yok yok ben bunu hakkettim, biraz da kendime iyilik yapayım değil mi? Benim de hakkım canım iyi bir şeyler kullanmak. Evet evet iyi oldu iyi. (Bu da kişilerin, özellikle bayanların ve şu an benim  her alışverişten sonra yaptığı vicdan rahatlatması. Ne yapalım bu olmadan olmuyor, e çanta olmadan da olmuyor. Jacquline marka çanta, laf aramızda kalsın ilk defa duydum diyebilirim ama çanta hakikaten sağlam canııımm.) 🙂

Sizce iyi yaptım mı?

3 thoughts on “Jacquline ve Silver Polo Çanta Aldım Pişman Değilim

  1. Silver Polo çanta

    En alttaki çantayı bende beğendim. Çok güzel renkler seçilmiş.

    Reply
  2. gül

    silver@polo çanta aldım arka kısmı soyuldu, sadece 1 ay kullanabildim. Kullanıcı hatası diye geri almadılar ve değiştirmediler. Aynı sorun çantanın yan ve alt ksımında da vardı onu da görmezden gelmişler. Daha önce aynı sorunu kotondan aldığım bir çantada yaşadım geri aldılar. Asla polo marka çanta kullanmayacağım tüm arkadaşlarıma da anlatıyorum. Ürününün arkasında durmayan firmalardan alış veriş yapmamak doğru sanırım.

    Reply

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir