Journey ve Beyaz Balıkçı Kazak Modelleri

By | 5 Eylül 2016

İnsanoğlu bazı konularda neden kendine hakim olamıyor, hele alışveriş konusunda.

Yaklaşık bir yıl önce Journey marka bir kaç  kazak almıştım ve aldıktan çok kısa bir zaman sonra bir daha Journeyden triko ürün almamaya karar vermiştim.

Gel gör ki, geçen gün yolum oraya düştü. Nasılsa almam da, öylesine bakayım bari diye kendimden emin bir havayla mağazadan içeri girdim. Gayri ihtiyari bir şekilde sanırım, havanın soğuk olmasının insan psikolojisi üzerindeki etkisini de yaşadığımdan trikoların olduğu reyona doğru gitmiş bulundum. Mağazada ne kadar zaman geçirdim bilmiyorum, kaç kıyafet denedim onu da. Ancak kasada kendimi üç dört parça triko ile bulduğumda artık geri dönmek için çok geç kaldığımı farkettim. Çünkü kartın şifresini girmiştim artık. Düşünmeden yaşamak kısmında mıydım o gün hayatın bilmiyorum, ama ben düşünmeden aldığım ürünlerden görüntü olarak memnunum, renkleri de, modelleri de istediğim tarzda.

journey-beyaz-balikci-kazakNe kadar kullanışlı orasına girmeyeceğim. Gidebildiği yere kadar artık. Her ürünün bir ömrü vardır zaten. (Bize iktisatta bunu öğretmişlerdi.) Belki bu aldıklarımın da ömrü zaten benim bıkacağım zamana kadardır. Tamam, Camper marka ayakkabılar bana on yıl garantili olduğundan belki cazip geldi ama, her ürün o kadar kullanışlı olmak zorunda değil. Zaten zevklerimizi kıyafetlerimizin ömrünün uzunluğuna bağlarsak çok zevkli giyinebileceğimizi sanmıyorum. Çünkü bir çok çook uzun ömürlü üründe tasarım o kadar da dört dörtlük değil.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir