Kim Bu Rüzgar Çetin? Nerelidir, Ne İş Yapar?

By | 4 Ekim 2016

Trafik kazası davasında mahkeme Rüzgar Çetin‘i tahliye etti. Yönetmen Sinan Çetin’in oğlu Rüzgar Çetin, Çırağan Caddesi’nde otomobiliyle hatalı sollama yapınca karşı yönden gelen polis aracıyla kafa kafaya çarpışmıştı. Kazada 1 trafik polisi şehit olurken, 1 polis de yaralanmıştı. Ünlü yönetmen Sinan Çetin’in dört oğlundan en büyüğü olan Rüzgar Çetin, 1985 doğumludur. 31 yaşındaki Rüzgar Çetin, bugüne kadar gece hayatı ve karıştığı olaylar ile sık sık medya dünyasında konu oluyordu

Ünlü yönetmen Sinan Çetin’in oğlu Rüzgar Çetin, “Bilinçli taksirle bir kişinin ölümüne, bir kişinin yaralanmasına neden olmak” suçundan 6 yıl 3 ay hapis cezasına çarptırılmıştı. Mahkeme Çetin’in tahliyesine karar verdi. İstanbul 11’inci Ağır Ceza Mahkemesi’nde 8 aydır tutuklu yargılanan Rüzgar Çetin, karar duruşmasında, “Ben kazaya sebebiyet verecek bir harekette değildim.Trafik kurallarını ihlal etmedim. Önümdeki aracı geçmek için sollama yapıyordum. Aldığım alkol oranına dikkat ederek araca bindim. Zaten hızlı değilim. Çok üzgünüm. Bir insanın sevdiklerinden ayrılmasına neden olduğum için üzgünüm. Keşke böyle bir şey yaşanmasaydı” dedi.

RÜZGAR ÇETİN KİMDİR?

ruzgar-cetin-kimdirÜnlü yönetmen Sinan Çetin’in dört oğlundan en büyüğü olan Rüzgar Çetin, 1985 doğumludur. 31 yaşındaki Rüzgar Çetin, bugüne kadar gece hayatı ve karıştığı olaylar ile sık sık medya dünyasında konu olmuştur.

Bir dönem oyuncu olmak istediği ile gündeme gelmiş ancak daha sonra yaptığı “Oyunculuk bana göre değil” açıklaması ile bu hayalinden vazgeçmiştir.

Babası Sinan Çetin, onu işi öğrenmesi için Taksim’de bir şirketine stajyer olarak vermiştir. Kendini bu alanda geliştiren Rüzgar Çetin daha sonra emlakçılık sektöründe faaliyet gösteren bir şirket kurmuştur. Şimdilerde Cihangir’de çok sayıda emlağı olan babasının emlaklarını yönetmekte.
RÜZGAR ÇETİN KAZAYI NASIL YAPMIŞTI?

Yönetmen Sinan Çetin’in oğlu Rüzgar Çetin, Çırağan Caddesi’nde otomobiliyle hatalı sollama yapınca karşı yönden gelen polis aracıyla kafa kafaya çarpıştı. Kazada 1 trafik polisi şehit oldu, 1 polis de yaralandı.

Yola savrularak ağır yaralanan polis memuru İsmet Fatih Alagöz (34) kaldırıldığı Acıbadem Fulya Hastanesi’nde yaşamını yitirdi. Polis aracına sıkışan diğer polis memuru Emre Tetik (29) de itfaiye ekipleri tarafından bulunduğu yerden çıkarıldı. Tetik’in durumunun iyi olduğu açıklandı.

Not:İsmet Fatih Alagöz… Kazada şehit olan polis memuru. Rüzgar Çetin tahliye edildiği halde o halen bu dünyada değil… Az alkolle kaza yapmaya devam…

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir