Maden Suyunun Bilinmeyen Faydaları

By | 23 Eylül 2016

Doğanın bize sunduğu eşsiz güzelliklerden biri de doğal maden suyu. Maden suyu ile sodayı genelde aynı anlamda kullanırız. Ancak dikkat, bu konuda bahsedeceğimiz soda değil, bizim kullanacağımız maden suyu, yani doğal yer altından çıkan ve ekstra karbodioksit basılmamış olanı. Kullanırken buna dikkat edin. Maden suyunun faydaları saymakla bitmez. Bunu başka bir yazımızda inceleriz.

Ben bugün cilde olan yararlarından bahsetmek istiyorum.
Maden suyu içindeki silisyum sayesinde cildinizi güçlendirir ve gözenekleri sıkılaştırır böylece siyah nokta oluşumunu da azaltır. Ayrıca yağ yakıcı etkisi ve temizleme özelliği de var. Dışarda zar zor güvenip bir makyaj temizleme ürünü almak yerine, maden suyunu pamukla tonik ve makyaj temizleyici olarak kullanabilirsiniz. Eğer sivilce sorununuz varsa içine az miktarda limon ya da elma sirkesi ekleyin.

imageBir formül daha var. Maden suyunu dondurun ve gece uyumadan oluşan buzu yüzünüze sürerek eritin sıkılaştırıcı etki yapacaktır. Ama deriniz ince ve kılcal damarlarınız hassassa tavsiye etmiyorum. Soğukluk kılcal damarlarınızı belirginleştir.

Önemli bir detay da, aldığınız maden suyunda nitrit ve amonyak olmamasına dikkat edin.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir