Mitsubishi Nasıl Bişi

By | 21 Ekim 2016

Bugün en teknik ama en donanımsız olduğum konulardan birine değinmek istiyorum.

Bu ne değil mi şimdi?  Durum şu ki, ben  henüz araç sahibi olmuş bayanlardan biriyim. Mitsubishi Colt yani. Dolayısıyla artık sadece kendi ihtiyaçlarımla değil arabamın ihtiyaçlarıyla da ilgileniyorum. Öncelikle araba ve ihtiyaçları daha çok zorluyor. Bir bayanın masrafı nedir ki diyorsunuz bunun yanında. Lastikleridir, bakımıdır, şudur budur derken ve en önemlisi benzini derken hayli yoruluyorsunuz.

Bir şekilde üstesinden geliyorsunuz. En macera verici tarafı, çıkan garip bir sesi yakalama çabanız,  bir ses duyduğunuzda bilmiş bilmiş onun ne olduğunu algılamaya çalışmak. Sanki tanıyorsunuz da her sesi… Komik oluyor tabii ama güzel.

Aslında araba sahibi olmak biraz evlat sahibi yani anne olmaya benzese çok kolay. Şöyle ki; çocuk dünyaya geldikten bir müddet sonra her ağlayışının tonundan, şeklinden sebebini anlayabiliyorsunuz. Açlık ağlaması, gaz ağlaması, altını kirletme ağlaması ve en tatlısı keyif ağlaması bunları ayırt edince sorunu anlıyor ve çözüyorsunuz.

mitsubishi-coltAracınızın da çıkardığı garip sesleri anlarsanız, neyin nerede ne olduğunu biraz  bilirseniz, çok iyi teknik bir şoför olabilirsiniz. Bu çok zor olmasa gerek…

Şimdi ben gidip bir bakayım arabama bir derdi var mı? Ya da bir bakayım, bu Mitsubishi Colt nasıl bişi:)))

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir