Sigorta Satış Ortaklığı, Komisyon Gelir Paylaşımı

By | 14 Aralık 2016

Az veya çok herkes yaptığı sigortalara ödediği primin bir kısmını nasıl olur da geri alırım diye düşünmüştür. Öyle ki, bu konu sigorta şirketlerinin de kafasını kurcalamış, bunu sistemsel hale getirip de daha fazla müşteri kazanma yollarını arar olmuşlardır.

Sigorta sektörünün bel kemiğini oluşturan sigorta acenteleri de pazardaki paylarını artırmak için farklı yollar seçiyorlar. Yasak olmasına rağmen ekran veya sistem paylaşımı yapanlar olduğu gibi, işini daha bir ciddiyetle yapıp tali acentelik,  resmi sigorta bayiliği veya sigorta şubeliği şeklinde yapılaşan güçlü acenteler de mevcut.

Sektörde yer almak isteyenler için en güzel başlangıç hatta sektörde ilerlemenin yolu resmi sigorta şubeliği hiç şüphesiz. Ancak şube olabilmek için asgari teknik personel, şube müdürü ve müstakil bir işyeri zorunlulukları da başlangıç açısından sigorta girişimcilerine ciddi mali yükler getiriyor.

sigorta-satis-ortakligiTüm bunların yanında bir diğer alternatif ve belki de en risksiz ve zahmetsizi de sigorta satış ortaklığı ya da diğer adıyla komisyon paylaşımı sistemi. Yani, siz kendinize ait bir sigorta ürününü bir acenteden veya sistemden satın alıyorsunuz, satıcı size komisyonundan indirim yapıyor ve sizi kazanmış oluyor. Aynı şekilde çevrenizde tanıdık, eş dost kim varsa onların da sigortalanacak varlık bilgilerini rızaları dahilinde bu sisteme basit formlarla aktarıyorsunuz. Sektörde büyük acente veya brokerlık şirketleri bile bu yöntemi halen kullanmaktalar.

Bu sistemi uygulayan sistemlerden biri de www.organiksigorta.com. Organiksigorta.com bir aracı web sayfası. Satış ortaklığı sözleşmesini kabul eden herkes sisteme üye olabiliyor. Sisteme üyelik onaylandıktan sonra gerek kendi poliçenizden, gerekse de komşunuz, iş arkadaşınız veya sosyal çevrenizden kim olursa olsun, otomobili, evi ya da başka bir değeri/varlığıyla ilgili bilgileri sisteme aktararak arkadaşlarınıza aslında yardımcı oluyorsunuz.

Organiksigorta.com sisteminde 20’nin üzerinde sigorta sisteminden fiyat alındığı için bir açıdan en düşük fiyat garantisiyle poliçeleriniz hazırlanıyor. Sizin yapacağınız sadece bilgileri aktarmak ve poliçe vadesi geldiğinde arkadaşınıza poliçesini hatırlatmak. Diğer bütün işlemleri zaten Organiksigorta.com tamamlıyor.

Gönderdiğiniz teklif bilgisi not alıp yenileme tarihi sisteme kayıt ediliyor. Vade yaklaştığında siz ve referans gösterdiğiniz sigortalı aranıp fiyat ve teminat bilgileri aktarılıyor. Sigortalı fiyatı kabul edip de poliçesi hazırlandığında ortaya çıkan komisyondan siz de payınızı alıyorsunuz.

İşsiz olmanız, ev hanımı olmanız, memur olmanız veya özel sektörde çalışmanız herhangi bir şekilde sınırlayıcı bir unsur değil. 1-2 poliçeden ne çıkar ki demeyin. Bu sistemle evini geçindirenler var. Ve en güzeli, kazancınızı artırmak tamamen sizin elinizde.

Sigorta Satış ortaklığı Sistemini incelemek ve üye olmak için işte adres: http://www.Organiksigorta.com

2 thoughts on “Sigorta Satış Ortaklığı, Komisyon Gelir Paylaşımı

  1. Sigorta satış ortağı

    Sigortacı olmak için iyi bir başlangıç. Gsyet de mantıklı. Sigortamı zaten yaptırıyorum. Neden bundan para kazanmayayım.

    Reply
  2. Cenk Akın

    Gerçekten iyi bir fikir. Sigortacı olmadan sigortacılık yapmak gibi bir şey. Hiç yoktan iyidir.

    Reply

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir