Siyah Beyaz Aşk

By | 10 Ocak 2018

Siyah Beyaz Aşk iki netlik arasında giden gelen bir aşk. Peki aşkın iki netlik arasında gidip gelmesi nasıl oluyor. Evet anladığınız üzere Siyah Beyaz Aşk dizisinden bahsediyorum. Özellikle bu hafta yayınlanan bölümde bazı sahneler hakkında çok konuşuldu. Nitekim konuşulmaya da değer sahnelerdi. Aslı ile Ferhat arasındaki grilik  on iki bölüm sonra belki de  ilk defa kayboldu.

Evet bu bölümde son sahnelerde oldukça belli ettiler duygularını,  taa ki Ferhat’ın yeniden “sıkıntı yok” diye kestirip attığı o kelimeyi kullanmasına kadar. Kendini sağlam tutuyor. Belki birçok bayan kızacak bana bu yazdıklarımdan dolayı ancak, erkeklerin irade ve kararlılık olarak kadınlardan bir tık önde olduğuna inanıyorum. Kadınların daha duygusal oluşu maalesef kararlılıklarını çabuk yitirmelerine sebep oluyor. Burada kendisine kötülük yapıp zorla alıkonulan Aslı olmasına rağmen, hiç geri adım atmayan hep Ferhat oldu. Biz kadınlar duygularımıza çok çabuk kapılıp yelkenleri hemen indiriyoruz. Bu da tabii ki kararlılığımızı silip süpürüyor.

Tabii ki bugün kadın ve erkek iradesi üzerine bir yazı yazmak için yola çıkmadım. Çünkü bu konu çok irdelenmeye müsait ve üzerinde çok konuşulup yazılacak bir mevzuu. O yüzden burada sadece bir virgül arasına sıkıştırıp geçtim yeri gelmişken.

Asıl yazmak istediğim Siyah Beyaz Aşkta  13. bölümde neler olacağıydı. Aslında bu kadar çok entrikanın döndüğü dizileri sevmiyorum, ancak bu defa takıldım sırf Ferhat karakterinin insanlık emaresi göstereceği sahneleri beklediğim için. Çok vahim bir yalanın içinde kaybolan zeki bir adam. Fazla çelişkili bence o zekada biri babasının Namık olduğunu çözmüş olmalıydı bugüne kadar.  Yalnız ben bu dizide Gülsüm’e bitiyorum. Çok tatlı, çok temiz bir karakter bu kadar entrikanın içinde fazla masum. İleri ki bölümler için bildiğim bir şey var ki, o da Gülsüm ile Abidin’in aralarında sağlam bir aşkın filizleneceği hatta yaşanacağı.

Öyle ki, Ferhat ve Aslı aşkından daha çok konuşulacak, Namık ve İdil’in ne olduğunu anlamadığım aşk durumlarından daha gerçekçi, bu kadar entrikanın içinde kırmadan dökmeden yaşanacak tek aşk olacak bence Gülsüm ve Abidin aşkı. Tabi bu duruma Handan ve Yeter’in tepkileri ne olacak düşünmek bile istemiyorum. Bir tek Ferhat ve Aslı arkalarında olur gibi geliyor. Cüneyt, ne yaşadığı belli olmayan adam, ne der onu da merak ediyorum. Cüneyt dizide sonradan birden döndü gibi algılıyorum ben o karakterin üzerinde fazla durmadığım için çözemedim belki de.

13. Bölümün fragmanı yayınlanmadı henüz maalesef ama dört gözle bekliyorum.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir