Soğuk Kış Sezonuna Kışlık Elbiselerle Sıcak Girin

By | 22 Eylül 2016

İktisat dersinde ilk öğrendiğim konu “kaynakların sınırlı, ihtiyaçların ise sınırsız olmasıydı.” Evet biz de öyle yapıyoruz. Sınırlı olan kaynaklarımızla sınırsız ihtiyaçlarımızı gidermeye çalışıyoruz. Bunun ülke ekonomisi ile falan ilgisi yok.  Ne kadar iyi bir ekonomiye sahip olursanız olun bir gerçek var ki, ihtiyaçlar hakikaten sınırsız.

Dün dolaşıyorum bir alışveriş merkezinde… Artık bıraktım sadece bayan olarak kendi ihtiyaçlarıma göz gezdirmeyi, diğer aile bireylerinin de ihtiyaçları var… Onlar olmasa, evin dekorasyonu ile ilgili olarak alabileceğim en az beş on kalem gözüme ilişiyor. Belki de ruhumuza aslında hayata tutunma isteği veren bu sınırın olmayışı düşüncesidir. İnsanın ölümün çok da şuurunda olmayışı bu sonsuzluk duygusuyla ilgili sanırım.

kislik-bayan-kazaklar

Konumuz ölüm de sonsuzluk da değildi ama ben konuyu buraya doğru getirmişim. Hasılı alışveriş merkezinde ne kadar marka varsa hepsinden en az iki ihtiyacım olduğunu farkettim. Kiğılı, Cacharel, Beymen, Damat ve daha birçok erkek kıyafeti üzerine olan mağazalara bayan mağazalarından daha çok ilgi gösterdiğimi farkettim ve anladım ki erkeklerin giyim konusunda alternatifleri çok sağlam. Ama bir takım elbiseler var öyle güzel kombinlemişler ki gidin görün derim.

Sonra Zara’da bu yıl hem Zara çocuk modelleri, hem bay, hem bayan herşey gerçekten çok güzel gözünüz ve gönlünüz sınırlılık ve sınırsızlık çizgisini koruyarak alışveriş merkezlerine giriş yapsın şu ara. Zira havalar soğuk siz ısınırken cebiniz üşümesin.

Selamlar…

Bir Cevap Yazın