Sonbahar ve Cilt Bakımı

By | 14 Eylül 2016

nivea-bal-maskesiBiz bayanlar olarak cildimizi pürüzsüzleştirmek adına pahalı kozmetik ürünlerine para yatırırız. Oysa hic para harcamadan Bal maskesi, ile artık sizde harika bir cilde sahip olabileceksiniz.

Balın cilde olan faydalarından bahsedecek olursak ilk öncelikle cildinizi büyük ölçüde sıkılaştırmakla kalmaz aynı zamanda cildinizi gözle görülür derecede bir parlaklık verir.

Bal ile cilt sıkılaştırıcı maske tarifi:

  • 1 kaşık bal
  • 1 tatlı kaşığı yoğurt suyu
  • 1 tatlı kaşığı kil

1 kaşık balı bir kasenin içerisine ilave ediyoruz. Bala alerjiniz olup olmaması çok önemlidir. Alerjiniz varsa ve ya cildinize hiç bal sürmediyseniz mutlaka test etmelisiniz.

Sulanmış yoğurdunuz varsa kesinlikle çöpe atmayın. Sulanmış yoğurdunuzun içerisinden 1 tatlı kaşığı kadar yoğurt suyu alın ve balın içerisine katın. Yoğurt suyunun içerisinde gençlik hormonunu aktive edecek amino asitler mevcuttur. Hatta yatmadan önce mide probleminiz yoksa bir kase sulanmış yoğurt yiyerek karın bölgesi yağlanmasını önleyebilirsiniz. Son olarak içerisine 1 tatlı kaşığı kil ilave ediyoruz. Kil, cildin sıkılaşmasını sağlamak amacıyla ilave edilir. Yaptığınız karışımı iyice karıştırarak yüzünüze uygulayın. Maske cildinizde 15 dakika kadar kaldıktan sonra soğuk su ile yüzünüzü iyice yıkayın.

Bir Cevap Yazın