Tatilde Ne Yapmalı

By | 24 Temmuz 2017

           Bu yaz tatilini plan yapmadan doğaçlama ve ekonomik yaşamak istediğim için hala gidecek yer arayışım sürüyor. Temmuz sonu itibariyle bir kaç belde de ayrı zamanlarda on  beş güne tekabül eden bağımsız tatiller yapmış bulunmaktayım.

          Sezonu Side’de 5 yıldızlı Lake River Side Otel ile açtım. Yiyeceklerden  başlayacak olursak fena değildi. Yalnız Manavgatta bir çok otelde olduğu gibi, burada da temizlik iyi bir noktada değildi ve benden düşük not aldı. Daha önce bunu Sueno’da da yaşamıştım. Öğleden sonra atıştırmalıklar ve dondurma özellikle çocuklar için çok tatmin ediciydi. Çocuğum oldukça memnun kaldı.

          İkinci faslımızı Kemer  Barut Otelde yaptık. Özellikle mutfağı süperdi. Personelin ilgisi mükemmel ve çok güler yüzlüler. Tekrar gitmeyi düşündüğüm yerler arasında ilk sırada yer alıyor.

           Okul sezonu açılmadan son tatili de kısmetse Asos’da yapmayı düşünüyorum. Asos’da küçük bir pansiyon düşünüyorum. Hatta buldum bile, Sude Motel diye miniş bir pansiyon. Otellerin şu tarafı da çok yorucu oluyor ki, o da, akşamları yemeğe inme, ayrıca giyinme, aktivite izleme vs. gibi. Bazen sadece deniz kum  güneş ve dinlenme istiyor ruhum. Çanakkale’ye daha önce gittim ancak bu defa beldelerini gezmek istiyorum. Bozcaada, Gökçeada, Asos mesela.

Asos gezisi sonrası izlenimlerimi de buradan paylaşacağım.

İyi tatiller…

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir