Temel Olumsuz Yönleriyle Sony C5 Ultra 6″ Telefon İncelemesi

By | 29 Ağustos 2016

cony-c5-ultraEkran boyutları büyüdükçe telefonların sorunları da artıyor. Sony C5 Ultra modeli 6″ telefonlar arasında öne çıkan bir model. Ancak 1-2 aylık kullanım süresi boyunca artılarından çok eksileri ön plana çıkıyor bana göre.

Ekran 6″ ancak, tarayıcıyı açtığımızda alttaki ana menü tuşları nedeniyle hiçbir zaman gerçek 6″ kullanamıyorsunuz. Herhalde 5.7 veya 5.5″ ekrana denk geliyor. Bu da gereksiz bir yarım inç fazlalık anlamına geliyor. Kullanılmayan yarım inç boyutu insan ne yapsın değil mi!!!

Diğer bir sorun şarj konusu. Tamam, kabul… Birçok büyük boyutu telefonda şarj hemen bitiyor ama yani 1 gün de olsa dayanmaz mı. Sen kalk, koca koca firmalar anlı şanlı telefonlar üretsinler, ama bataryaları hala uçurumdan düşercesine bir hızla sıfırlansın.

Diğer bir sorun yavaşlık. Tarayıcıyla birkaç web sayfasında dolaştığın anda sayfalar yavaşlıyor, aşağı yukarı kaydırmaya geç tepkiler geliyor ve yazılan karakterler epey geriden geliyor.

Dahasına gerek yok. Özetle C5 Ultra büyük boyutlarıyla büyük bir başarısızlık örneği bence. Soranlara tavsiye etmiyorum.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir