Ve Ben Hala Çanta Almak İstiyorum

By | 30 Haziran 2018

Bazen çok müsrif bir insan olduğumu düşünüyorum ve artık birşey almayayım diye kendime telkinde bulunuyorum.

Ama yine de, kendimi muhakkak elzem gördüğüm bir ürünü temel ihtiyacım gibi görüp almak üzereyken görüyorum.

En son çanta almamaya niyetlenmiştim, herzaman ki gibi. Çanta benim maalesef ki en büyük zaafım. Herşeyi çanta almak için sebep olarak görebiliyorum.

Arkadaşlarla bir hafta sonu planı yapalım dedik. Ben direk çanta düşünüyorum. Benim için ne giyineceğimi düşünmek çantanın ardından gelir. Ben önce çantayı ayarlarım daha sonra kıyafeti çantaya uyarlarım.

Ve derken siyah çanta almaya karar verdim. Karar verdikten sonra aramaya başladım. Hayatta, en kolay beğendiğim şey çantadır. En zor beğendiğim şey siyah çanta ve siyah ayakkabıdır. İnternetten bakmaya başladım. Çok yüksek bir meblağ ödemeden almak istedim ne alacaksam. Ama alacağım çanta siyah ya, çıtayı yükseltmeden beğenemiyorum her gün biraz daha çıkıyorum fiyatta. 100 TL biçmişsem, ertesi gün onu veren 150 de verir diyorum, diğer gün 200 ve derken çıta biraz daha yükseliyor. Onu veren, şunu da verir diye diye, Pierre Cardin’in yolunu tuttum ve fiyatı mühim olmamakla beraber bir çanta aldım.

Siyahtı, güzeldi istediğim gereksinimleri bugün için karşılıyordu. Yarın siyah çanta almak için başka bir bahane bıraktırmayacak kadar kafi geliyordu. Yaşayıp görmek istiyorum başka bir siyah çanta almama engel olacak mı olamayacak mı?

Bu arada siyah bir postacı çantasına ihtiyacım var ve Calvin Klein’de beğendiğim bir tane var. Ama ben ne yapacağım, tabii ki almayacağım, sanırım, herhalde, galiba :)))).

Bir Cevap Yazın