Yeni Gelin

By | 25 Eylül 2017

Televizyonda artık izlediğim dizilerin kalitesizliğinden izlediğim şeyleri çok aza indirgediğim şu günlerdıe gözüm yine televizyonda kendilerince komik olduğu düşünülerek yapılan bir dizi ilişiyor gözüme ; “Yeni Gelin” . 

Evet Yeni Gelin isimli Şh0v TV’de çıkan bu diziyi izlerken yeni oyunculardan tutun yılların oyuncularının bile elinden tutup oyunculuk öğretesim geliyor. Bir piyes oynanacakmış gibi düzenlenmiş evler dekorlar insanların üzerinde eğreti duran kıyafetler, şiveler, replikler  hepsi ayrı  ayrı sinir bozucu.

Bir ülke kültürünü zerafetinden göklere çıkarırken kendi ülkesinin kültürünü bu kadar kaba saba gösterme derdinde olan bu insanlara yapımcılara senaristlere söyleyecek söz bulamıyorum.

Hani biri elinin hamuru ya da harcıyla işi olmayan bir alanda çırpınıyor başka birşey değil diyorum.

Dizinin konusu yabancı gelin Türk damat ilişkisi üzerine kurulu;

Madridlerde Milanolar’da büyümüş olan İspanyol güzeli Bella ve Çukurova’nın kavuran güneşi altında büyümüş aşiret içinde yol yorgan öğrenmiş Hazar Ağa’nın kesişen hayat hikayesinden oluşuyor.  Her ne kadar iki ayrı dünyaların insanları olsalar da aşklarının önüne kimsenin  geçemeyeceği anlatılıyor.

Bozok Aşireti’nin içerisinde yer alacak olan  Bella Bozok ailesinin yeni gelini olarak zor günlerle boğuşma serüvenin anlatan bu dizi bana da oldukça zor anlar yaşattı.

Jessica May Drociunas; (Bella) hanım biyolojik Bilimler diye bir bölüm okuyup Türk Dizilerinde staj yapıyor sanırım. Tolga Mendi (Hazar) Bence daha dolu bir dizide oynasa kendisine daha çok faydası olacaktı.

Dede Korkut, Hüsne, Rukiye ve Zevkiye de komediden soğutan rolleriyle karşımızda ve karşınızda daha ne kadar kalacakları bilinmemekle beraber yine de iyi seyirler diyelim.

 

Bir Cevap Yazın