Zorunlu Trafik Sigortası Hesaplamada Devrim

By | 30 Eylül 2016

Ucuz veya pahalı bir aracı olan herkesin en büyük derdidir trafik sigortası fiyatlarının yüksekliği. Senelerce belli bir düzeyde gittikten sonra bu yıl başından itibaren ölçüsüzce artış gösteren fiyatlar araç sahiplerini bitmek tükenmek bilmeyen daha uygun trafik sigortası arayışlarına itmişti. Bu arayış sonucu işin asıl yükünü de sigorta acenteleri çekiyordu. Herhangi bir acenteyi arayan vatandaş, bilgilerini verdikten sonra acente oturup elindeki tüm sistemlerden fiyat bakıp hepsini listeleyip müşteriye bunları iletince aldığı tek cevap çoğunlukla, “tamam, bir inceleyip size dönerim.!!!!” oluyordu.

Bu ucuz trafik sigortası arayışı nedeniyledir ki, sigortam.net ve türevlerinin popülaritesi de gittikçe artmıştı.

Peki ne oldu?

Gelinen bu noktada Hazine Müsteşarlığı olaya el attı. Senelerdir söylenen ve artık ağızlara sakız olan vatandaşın tek bir ekranda tüm şirketlerin fiyatlarını görebileceği bir sistemin yapılması projesi nihayet uygulamaya geçti.
Sigorta Bilgi Merkezi sayfasında oluşturulan sistemle, vatandaşlar kimlik numarası ve araç plakalarını girerek sistemde kayıtlı bulunan tüm sigorta şirketlerinden 2-3 dakika içinde trafik sigortası hesaplama işlemini yapabiliyorlar. sbm-trafik-sigortasiBundan sonra yapacakları tek iş, tanıdıkları ve güvendikleri bir sigorta acentesini arayıp trafik sigortasını yaptırmak kalıyor.

Vatana, millete ve sigorta acentelerine hayırlı olsun.

 

One thought on “Zorunlu Trafik Sigortası Hesaplamada Devrim

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir