2021 Özel Okul Bursluluk Sınavları

Özel Okul Bursluluk Sınavları Nedir?

Birçok özel okul tarafından “Okula Kabul Sınavı” olarak da adlandırılan özel okul bursluluk sınavlarıyla öğrenciler özel okullardan %0 ile %100 arasında burs kazanma imkanına kavuşuyor.

Ara sınıflardan sonra yapılan özel okul bursluluk sınavları ise genelde 4. sınıftan sonra düzenleniyor. Ortaokul ve lise boyunca da devam ediyor.

Özel Okul Bursluluk Sınavlarına Nasıl Hazırlanılmalı?

Özel okul bursluluk sınavlarını her okul kendi hazırlar.

Bu duruma bağlı olarak sınavlardaki soru tipleri okuldan okula farklılık gösterse de genel olarak sınavlarda MEB müfredatındaki konular çıkar.

Piyasada bursluluk sınavlarına hazırlanmak için birçok kaynak olsa da en yöntem sınavına hazırlanılan özel okulun çıkmış sorularının temin edilmesi ve bu sorular üzerinden çalışma yapılmasıdır. Bu sayede öğrencinin sorulara aşinalığı artacaktır.

Özel Okul Bursluluk Sınavları 2021 Yılında Ne Zaman Yapılacak?

Özel okul bursluluk sınavları 2021 yılı için kesin tarihler henüz belli olmasa da bu sınavların Ocak, Şubat ve Mart aylarında yoğun olarak yapıldığını görmekteyiz.

Bu aylarda TEOG ile mücadele eden öğrencilerin bütün bursluluk sınavlarına girmesi imkansız gibi duruyor. Bu yüzden veli ve öğrencilerin katılmayı düşündükleri özel okul bursluluk sınavlarını önceden belirleyerek isabetli seçimler yapmaları önem kazanıyor.

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: