Araç Değer Kaybı Hesaplama

Aracınızla karşılıklı bir kazaya karıştıysanız ve bu kazada aracınız az çok bir hasara uğradıysa biliyorsunuz ki aracın değerinde de bir eksilme ortaya çıkıyor. İşte buna araç değer kaybı deniliyor. Eğer ki karşı taraf kusurluysa karşı tarafında trafik sigortası şirketi sizin aracınızda oluşan maddi hasarı ödeyecektir. Bununla birlikte birkaç küçük kriter kapsamında da aracınızın uğradığı değer kaybını da ödemekle yükümlüdür.

Ancak sigortalılar çoğunlukla işin bu yönünü bilmiyorlar. Sigorta şirketleri de öyle veya böyle bir şekilde hasar tutarını az ödeme derdinde olduklarından bu tazminatları talebe bağlı olarak ödemekteler. Yani, “Ey sigortalı, senin bir de şöyle bir tazminat hakkın var onu da hesapladım, buyur al…” demezler.

Sigorta şirketlerinin bu kayıtsız durumuna bir de sigortalının iş bilmezliği, bilinçsizliği veya “kim uğraşacak bu işlerle” şeklindeki bakış açısı da eklenince ortada bu tazminatın sadece adı kalıyor.

Aracdegerkaybihesaplama.com gibi web sayfaları bu konuda vatandaşı bilinçlendirmeye çalışan sayfalardan birisi. Tüm il ve ilçelerdeki trafik kazalarında araç değer kaybı, sürekli sakatlık tazminatı veya vefat tazminatı gibi konularda uzman danışmanlarıyla sigortalılara yol gösteriyor.

Sizler de bir kazaya karıştıysanız ve karşı taraf kusurluysa aracınızda oluşan değer kaybını hesaplatmak için https://www.aracdegerkaybihesaplama.com/deger-kaybi-basvurusu/ adresinden başvurabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: