Bu Elektrikli Süpürge Gerçekten Çok Güzel, Arnica Bora 4000

Bir bayan olarak en temel işlerimiz arasında ev temizliği var ve  ev temizliğinde de en temel malzememiz, elektrikli süpürge ya da temizlik robotları.

Ben bu konuda yaklaşık 10 yıldır muzdarip ola ola ev temizledim çok kötü bir süpürgeyle. Ev temizleniyordu ama temizleyene kadar bende bir şey kalmıyordu. Çünkü sürekli temizlik yapmak zorunda kalıyordum. Bir yandan temizlerken diğer yandan ince ince tozları tekrar ortalığa savuruyordu.

Derken maddi konuda rahatladığımı hissettiğim ve artık yeter dediğim bir anda, eski Arçelik marka elektrik süpürgemi kulağından tuttuğum gibi sokağa attım. Emektar demek isterdim ama diyemedim çünkü, benim kendisine emeğim daha çoktu. Neyse gözünün yaşına bakmadan attıktan sonra eski süpürgemi, yeni süpürgelere doğru yol aldım.Derken araştırmaya başladım ne alsam diye, internet forumları, kullanıcı yorumları, iki şundan memnunum, bir şundan değilim silsileli yorumların içinde kaybolurken, sanal dünyanın içinden çıkıp, gerçek dünyadan arkadaşlara eşe dosta sordum ve öğrendiklerimi değerlendirdim. Ve artık benim de güzel bir elektrikli süpürgem ve tertemiz bir evim var. Arnica Bora 4000 ve benim sayemde.

Çalışma arkadaşım Fantom temizlik robotunu çok önermişti. Temizlik anlayışını çok beğendiğim biri olması hasebiyle, “Acaba Fantom mu alsaydım?” diye düşünmedim değil, ama gözüme sağda, solda, her yerde ilişen Arnica Bora, şiddetle dikkatimi çekmeye başladı. Ve derken rengi çok hoşuma gitti tabi şekli de. Ve sonunda Arnica Bora 4000 aldım.

Memnun muyum? Çoook.

Öyle böyle değil. Bir defa temizlediğini anlıyorsunuz suyun içindeki maddeleri görünce ve onların artık evin içinde değil de, o makinanın içinde görünce çok mutlu oluyorsunuz.. “Temizlik budur ya” dedirtiyor hiç zahmeti de yok, suyla olan temizlik gibisi yok . En güzeli de süpürgeni de yıkayıp kaldırıyor oluşun. Ve hiç kokusu yok süpürdükçe süpüresim geliyor. Tabii abartmamı istemiyor evdeki iki genç adam.

Ama alacaksanız kararsız kalmayın tavsiye ederim. Yine de göreceli şeylerdir beğeniler, olumlu olduğu kadar olumsuz yorumlar da olacaktır ama ben fazlasıyla memnunum.

Sizlerin de elektrikli süpürge maceralarınızı merak ediyorum.

(Bu arada ben elektrikli süpürgemi aldıktan sonra Arnica Bora’nın 5000 modeli çıkmış.)  🙁

 

Bu Elektrikli Süpürge Gerçekten Çok Güzel, Arnica Bora 4000” için 9 yorum

 • 10 Ekim 2012 tarihinde, saat 13:46
  Permalink

  Arnica bora 400 i ben de almak istiyorum. Eski süpürgemin sesine artık tahammül edemiyorum. Bir yandan çekip, diğer yandan tozu tekrar çıkarması da ayrı bir dert.

  Yanıtla
 • 10 Ekim 2012 tarihinde, saat 13:46
  Permalink

  Bu arnica marka elektrikli süpürge gerçekten iyise hiç düşünmeden alacağım. Fiyatı da öyle uçuk değil.

  Yanıtla
 • 11 Ekim 2012 tarihinde, saat 13:18
  Permalink

  Bu makineyi aldığımda açıkcası beğenmemiştim. Ancak o günden bu yana evimde tozlar artık ortalıkta uçuşmuyor. Süpürme bittikten sonra su haznesindeki toz yumaklarını görünce gerçekten işe yaradığını anlıyorum.

  Yanıtla
 • 11 Ekim 2012 tarihinde, saat 13:18
  Permalink

  Bu süpürge gerçekten harika. ancak şu su haznesinin temizliği meselesini de çözselerdi müthiş olacaktı.

  Yanıtla
 • 18 Ekim 2012 tarihinde, saat 11:50
  Permalink

  Yukarıdaki yorumlara katılıyorum. Bu makine ödediğim parayı hakediyor. Daha önce yıllarca evde temizlik yaptığımı zannediyormuşum ama daha ilk süpürüşte önceki harcadığım emek ve zamana acıdım.
  Toz torbasına verdiğim paraları da saymıyorum bile.

  Yanıtla
 • 31 Ekim 2012 tarihinde, saat 15:30
  Permalink

  Bu süpürge gerçekten harika ancak iş bittikten sonraki su bölümündeki parçaları temizlemek için epey uğraştrıyor. Buna daha pratik bir çözüm bulunmalı. Bildiğim kadarıyla 5000 modelinde de bir değişiklik yok bu konuda.

  Yanıtla
 • Geri bildirim: Arnica Bora 5000 Su Hazneli Elektrikli Süpürge – Markalar Modeller

 • Geri bildirim: Heissman Süpürge ve Buharlı Temizleyici – Markalar Modeller

 • Geri bildirim: Heissman Süpürge ve Buharlı Temizleyici | Renkli Gazete

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: