Etimatik Bor Deterjanı Nasıl

Geçenlerde markette dolaşırken raflarda yığınla Etimatik Bor Deterjanı yazan deterjan gördüm. Paketiyle de ismiyle de farklı olan bu deterjan ilgimi çekti. Bu aylar önceden haberini aldığım Eti Maden İşletmeleri’nin ürettiği bir deterjandı. İddiaya göre zararlı katkıları minumum düzeye indirilmiş, bor katkılı bir deterjan. Üzerinde yazdığı kadarıyla Etimatik deterjanla birlikte kireç çözücü de kullanmaya gerek yok.

Hemen alışveriş arabasına attım bir tane. Kasaya gittiğimde fiyatı görünce biraz şaşırdım. Pahalı gelmişti çünkü 12-13 TL gibi bir fiyatı vardı. Sonradan yanıldığımı, aslında fiyatının oldukça makul olduğunu anladım. Çünkü daha önceden diğer markaların 1.5 kilo olan paketlerini daha uygun fiyata alıyordum, halbuki, bu paket onlardan oldukça büyüktü. Yani fiyatı oldukça makul.

Uzun süredir normal piyasa deterjanlarından kurtulup bor katkılı kendi deterjanımı hazırlamayı düşünüyordum. Hatta paket halinde bu maddeleri uygun ölçülerde hazırlayıp satan siteler de görmüştüm. Ancak Etimatik Bor deterjanını bulduktan sonra artık o formulleri bir kenara bıraktım.

Şimdi eski deterjanların bitmesini bekliyorum ilk denemeyi yapmak için.

Aranızda Etimatik Bor deterjanını kullanan var mı onu da merak ediyorum. Olumlu veya olumsuz fikirleriniz öğrenmek isterim.

Etimatik Bor Deterjanı Nasıl” için 3 yorum

 • 25 Eylül 2014 tarihinde, saat 12:28
  Permalink

  Aldım bende 1 paket. Bakalım normal deterjanlara göre nasıl olacak. Fiyatı da şimdilik makuldü.

  Yanıtla
 • 18 Kasım 2014 tarihinde, saat 09:18
  Permalink

  Çok güvenerek almıştım ancak beyazlarda hayal kırıklığına uğradım. Renkli çamaşırlarda kullanılabileceğini düşünüyorum. Beyaz çamaşırlarda çok işe yaramadı. O kadar testlerden laboratuvar incelemelerinden çıkan sonuç bu mu olmalıydı…

  Yanıtla
 • 25 Mart 2015 tarihinde, saat 15:00
  Permalink

  1 haftadır Eti Matik kullanıyorum ve çamaşırlarım çok sertleşti.
  Açıklamalarda suyu yumuşatır yazıyor.
  Kumaşı Yumuşatma Performansı yazıyor.
  Ben ise tam tersi bir durumla karşılaştım. Şaşkınım.

  Yanıtla

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: