Segem Sınavı Öncesi Son Taktikler

Sigorta sektöründe personel olarak yer almanın veya belli bir süre çalışıp tecrübe ettikten sonra kendi adınıza bir acente olabilmenin başlangıcını Segem sınavı oluşturuyor.

Bazılarının gözü kapalı geçerim deyip de geçtiği veya boyunun ölçüsünü aldığı, bazılarının ise kesinlikle kazanamam deyip de rahat kazandığı bir sınav olarak karşımıza çıkıyor Segem.

Sınav bize göre, orta derece zorlukta yer alıyor. Dolayısıyla kesinlikle gözünüz korkmasın. Gözünüzün korkmaması için de birden fazla sebep var.

Birincisi, sınav konuları oldukça dar bir müfredattan oluşuyor. İkincisi sektörel konular öyle haftalık, aylık değişmiyor. Bunların yanında, yıllardır ortalıkta dolaşan Segem çıkmış sorulara rahatlıkla her yerden ulaşabiliyorsunuz. Hadi bu soruları bulup çalışamadınız, Segem Akademi sisteminden ilgili tüm konularla ilgili ders videolarını izleyebiliyorsunuz.

Tüm bunlarla birlikte az çok sektörel bir tecrübeniz de varsa bu iş tamamdır. Bir defa girdiniz olmadıysa pes etmeyin, ikinci sınav da eksiklerinizi tamamlayıp tekrar sınava girmeyi ihmal etmeyin.

Segem Sınavı Öncesi Son Taktikler” için bir yorum

  • 14 Kasım 2019 tarihinde, saat 19:21
    Permalink

    merhaba genel olarak çıkmış sorular içinden mi çıkıyor sorular acaba?

    Yanıtla

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: