Segem Sınavına Nasıl Çalışılır

Sigortacılık yapmanın anahtarı olan SEGEM Sertifikası için yılın farklı dönemlerinde sınavlar yapılıyor. Sınav orta seviye zorlukta ancak buna rağmen gözüm kapalı kazandım diyenler olduğu gibi birkaç defa çalışıp kazanamayanlar da var.

Sizler de SEGEM sınavına ilk defa girecekseniz veya kazanamadığınız ilk sınavdan sonra tekrar sınavına katılacaksanız aşağıdaki maddeleri incelemenizi öneririz.

1-Orta zorlukta olmasına rağmen sınavı ciddiye alın.

2-Segem Akademi sistemindeki videoları sakin kafayla acele etmeden izleyin, notlar alın

3-Segem Örnek Soruları ve daha önce yayınlamış bulunan soruları alıp birkaç defa çözün.

4-Örnek sorular güncelliğini kaybetmiş olabileceğinden, ilgili mevzuatı da TSB web sayfasından en güncel haliyle inceleyin.

5-Sigortacılığın teknik terimleri olan ve sigortacıların da pek çoğunun bilmediği terimleri mutlaka ezberleyin. Altı üstü 5-10 kelimedir.

6-Teknik Personel, Acente Müdürü, Genel Müdür gibi, Sigorta Acenteleri Yönetmeliği Ek-1 dökümanını tablo halinde ezberleyin.

7-Sınavda net bir şekilde bildiğiniz soruları yapıp, hiçbir fikrinizin olmadığı sorularda da, cevapladığınız sorulardaki en az seçtiğiniz şıkkı tespit edip boş bıraktığınız tüm sorulara bu şıkkı işaretleyin.

Tüm bunları uyguladığınızda sınavı kazandığınızı göreceksinizdir.

Buna rağmen girdiğiniz sınavı kazanamadıysanız, işin biraz da uygulama tarafına girip bir acentede işin mantığını kavrayın. Uygulama tarafını görün, sistemlerin, tekliflerin, poliçelerin dünyasına girin. Bu şekilde bir staj benzeri çalışmayla birlikte bir sonraki sınava tekrar hazırlanırsanız bu sefer tamamdır.

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: